Cum l-am lansat și am crescut pe toată lumea

Totul a început în luna august 2011, când se consumă o ceașcă de cafea, laptop-uri în mână, într-o după-amiază de sâmbătă. Prietenii noștri au fost toți la plajă sau luând brunch sau alergând la errands.я Dar am avut de lucru.

Este nebun să credem că am fost difuzat de aproape șase ani (Nu, nu suntem siguri cum este posibil!) Și vrem să împărtășim puțin despre modul în care compania noastră a trecut de la o idee la unde este astăzi.

Inceputul

La 13 august 2011, am fost doar două femei care s-au întâlnit mai puțin de o mie de ori și, în acea zi, au devenit parteneri de afaceri și, în următoarele câteva luni, foarte Prieteni apropiați. Am fost introduși prin intermediul blogurilor noastre personale și am decis să ne așezăm la o cafea Caribou în centrul orașului Chicago pentru a discuta despre un vis comun. Căutam o modalitate de a inspira femei creative, cariere, care, ca și noi, încercau să-și dea seama totul. Stii - cariera, finante (401K si De ce am nevoie de unul!), decorarea unei case, călătorii, relații și, știți, chestii de viață. Am vrut să creăm o resursă pe care am fi dorit-o să existe pentru îndrumarea și divertismentul propriu-zis, dar nu a existat niciun astfel de site.

Într-un fel, două femei cu creație decente și nu o uncie de afaceri acumenayalaunchedjaa companie și a plecat de la locul de muncă cu normă întreagă de locuri de muncă pe lângă rulează site-ul (cu o echipă de stagiari extraordinare) la o echipa full-time de cinci, part-time director parteneriate de brand, 20 de scriitori care contribuie regulat și un birou în Bulevardul de Vest din Chicago. Dacă sunteți în începutul unui nou blog sau o afacere, consultați acest post pe blogul lui Danielle despre cele 6 lucruri pe care fiecare întreprinzător trebuie să le aibă la început.

Am fost blogging personal timp de trei și cinci ani, respectiv, Danielle cu Mic dejun la Toast și Alaina la Live Creating Yourself. Dar nici unul din blogurile noastre nu a făcut bani. Asta nu a fost la fel de mult ca atunci - toata lumea a blogat pentru distractie. Sau ca o adunare creativă a fost expresia folosită în mod obișnuit. "Între cei doi am avut peste 6 000 de oameni care veneau în blogurile noastre zilnic, ceea ce categoric a ajutat la lansarea site-ului nostru. Danielleia a lucrat pentru ea însăși de la biroul de design grafic de acasă, specializat în designul de bloguri. Alaina a făcut un program de comunicare și design grafic pentru o organizație nonprofit cu sediul în DC (dar a lucrat la distanță de la casă în Chicago).

Am fost amândoi singuri, în cei douăzeci de ani, și independenți din punct de vedere financiar. Fără aceste locuri de muncă (și, știi, venituri), nu am fi putut să lansăm acest site. Am continuat să lucrăm acele locuri de muncă cu normă întreagă timp de mai mult de un an în timp ce creștea The Everygirl, ceea ce însemna că, având în vedere orele de lucru tradiționale ale lui Alaina, majoritatea lucrărilor Everygirl se întâmplă noaptea și la sfârșit de săptămână. Practic non-stop cu pauze de mâncare și de mers pe jos câinii noștri.

Lansarea site-ului nostru

Septembrie 2011

Dupa ce am simtit ca fara sfarsit inainte si inapoi incercand sa vina cu un NAME pentru aceasta idee de lucru pe site-ul magazinului on-line, am hotarat la The Everygirl. Ar fi creat deEveryGirl, pentru The Everygirl. Adresa URL a fost disponibilă! Nu am putut să credem. Nu vă pot spune cât de fericiți amândoi suntem că site-ul nu este numitNori, 22 de ani, Adler Gray,zăpadă Stop-ul din Southportnu râdeți, dar aceștia erau toți concurenți serioși pentru nume.

octombrie

Lansarea unui site web cu foarte puțină finanțare este. nu. uşor. Din moment ce weijboth a avut o vasta experienta de design grafic, cei doi am colaborat pentru a proiecta logo-ul nostru si site-ul propriu-zis, salvand-ne peste 10.000 de dolari. Da - designul logo-ului vă poate determina de obicei oriunde de la 500-5000 $. Am gasit noi dezvoltatori construiяafară designul site-ului pe care l-am creat pentru 6.000 de dolari, pe care l-am plătit pentru fiecare jumătate care a contribuit, tragând din fiecare dintre conturile noastre de economii. Din fericire am avut propriile computere și software (Photoshop). Danielle a avut o camera frumoasa pentru a impresiona continutul, iar Alaina a avut o masina, care a venit la indemana pentru multele fotografii impuse pentru a crea continut si a lansa site-ul. A fost cu adevărat un efort de echipă din prima zi.

noiembrie

Pentru a crea conținutul menționat pentru a lansa site-ul, am subliniat cum ar arăta primele două săptămâni de conținut. Au fost câteva povestiri pe care am vrut să le acoperim în New York City - un turneu de apartament, un profil de carieră și un conținut de călătorie. De asemenea, am crezut că acest lucru a fost o modalitate excelentă de a ne asigura că nimeni nu crede că blogul Everygirlяsolelyяasяa Chicago. Nu am vrut niciodată să fim considerați strict în Chicago, ci am vrut să oferim conținut din întreaga țară și chiar din lume. S-a găsit într-adevăr ieftin la NYC și a dormit pe podeaua apartamentului gol al prietenului mamei lui Danielle, deoarece nu exista nici un buget forjhotels. Am programat o mână de fotografii în două zile și am mâncat cât mai ieftin posibil. A fost prima noastră călătorie de afaceri reală și a fost dincolo de interesantă.

Decembrie - ianuarie

Câteva anunțuri au fost vândute, dar a durat o perioadă solidă de doi ani până când am crescut site-ul nostru și am început să facem suficient pentru a ne plăti salariile cu normă întreagă.

Chiar și cu experiența noastră în blogging, nu aveam nicio idee despre ceea ce făceam sau ce să ne așteptăm. Lumea blogurilor și a site-urilor web sa schimbat drastic în ultimii câțiva ani, iar cercetarea noastră a constat în desfășurarea de bloguri personale timp de câțiva ani și de a face bani de la zero. Planul nostru de afaceri a fost să vindem destinații de plasare a anunțurilor, la fel cum ați vedea într-o revistă, dar nu așa facem noi. Se pare că conținutul sponsorizat (adică integrarea unei mărci într-o poveste) este ceea ce a lucrat pentru noi.

22 februarie 2012

Am lansat în lume. Peste 11.000 de persoane au vizitat site-ul nostru chiar în prima zi din cauza unei campanii puternice de marketing ecologic (adică gratuite) - în special Twitter și ajutorul altor prieteni de blogger care răspândesc cuvântul! Desigur, în săptămâna următoare, am scăpat la un număr constant de 3.000-6.000 vizite unice pe zi. Astăzi avem peste un milion de vizitatori pe lună, crescuți organic timp de cinci ani și acum cu un buget de marketing relativ minuscul cheltuit pe Facebook.

Creșterea Everygirl

De la început, am publicat cel puțin două articole noi pe zi, în câteva zile pe săptămână, de luni până vineri. Am folosit în mod consecvent social media (și, de la început, blogurile noastre personale) pentru a obține mai mult trafic. Pinterest a fost crucială în primii câțiva ani de când acești pini (care direcționează utilizatorii către site-ul nostru) au continuat să crească, ceea ce a condus utilizatorii Pinterest la TheEverygirl.com. În zilele noastre, atât Facebook, cât și Instagram se alătură Pinterest-ului ca șoferi mari de trafic. Este o nebunie să credem că Instagram nu a fost un lucru când am lansat pentru prima oară. Abilitatea de a se adapta și de a se dezvolta odată cu schimbarea pieței a fost întotdeauna o parte importantă a strategiei noastre non-strategice.

Întotdeauna am fost norocoși, pentru că se pare, la fel noi nevoie de acest tip de site, așa au făcut și mulți dintre dvs.! Suntem atât de încântați că conținutul nostru a rezonat mereu cu fete tinere online. De fapt, la doar patru luni de la lansarea în 2012, Forbes a inclus pe lista lor Top 10 site-uri Web pentru femeile milenare și Top 100 site-uri pentru femei. A fost un șoc uriaș și o onoare și ne-a oferit încrederea de care aveam nevoie pentru a continua să mergem (chiar dacă ar fi trebuit mult timp înainte ca oricare dintre noi să vadă vreun fruct monetar al muncii noastre). După cum am spus, nu am angajat niciodată sau nu am plătit o firmă de PR sau am făcut pe cineva care face marketing pentru marca noastră. Era vorba de toate mijloacele de comunicare socială și on-line din gura: femeile uimitoare pe care le-am prezentat pe site au fost încântați să împărtășească trăsăturile lor cu adepții lor, bloggerii au spus da să fie prezentați și o poveste despre Buzzfeed ne-a adus 20.000 de noi adepți Instagram într-.

Parteneriat cu mărcile

După câteva luni, am început să auzim de la branduri care erau interesate să colaboreze cu noi. Procesul a fost unul lent, dar după câteva greșeli, cum ar fi parteneriatul cu o marcă care nu este potrivită din punct de vedere estetic și care dorea prea multă promovare, am învățat ce funcționează pentru noi și, mai important, cititorii noștri. A fost o linie fină la început, pentru că aveam nevoie să câștigăm bani și am încerca să o facem să funcționeze, însă a aflat rapid că dacă o marcă nu se potrivește imediat (adică cititorii noștri vor plăcea acest lucru), răspunsul este întotdeauna.

Am semnat, de asemenea, cu o agenție care a adus noi parteneriate potențiale și a luat 50% din fiecare tranzacție. Aceștia au gestionat și un spațiu publicitar pe site-ul nostru și ne-au făcut bani, dar am preferat mereu să putem lucra direct cu marca.

Au existat câteva parteneriate neremunerate - toate făcute pentru a ajuta afacerea noastră să crească și pentru a face cititorii noștri fericiți. Noi am dezvoltat relații cu brandurile pe care le iubim și pentru că am știut că cititorii noștri ar dori conținutul. Afacerea noastră se desfășoară pe baza unor mărci care ne plătesc, dar numai spunem da brandurilor pe care le iubim că suntem convinși că veți plăcea și dumneavoastră.

Treizeci de ani în urmă, am crescut echipa noastră cu un director part-time de parteneriate, iar Ally în echipă a schimbat totul. Nici unul dintre noi nu au un fundal în parteneriatele de brand sau de vânzări, cum ar fi cine a gestionat fiecare parteneriat pentru noi (și face totul de la comunicarea clientului și negocierea pentru a ne asigura că totul este perfect) a ajutat compania să crească.

Investirea în compania noastră

În toamna anului 2013, am știut că a venit timpul să reproiectăm site-ul web. În timp ce designul originalul pe care noi doi am creat-o uitefrumos, nu a fost optimizat pentru funcționalitate și păstrare. Am găsit și am angajat o echipă locală de profesioniști independenți pentru a reproiecta - prima noastră mare de investiții! Rețineți că am mers cu freelancerii deoarece au fost semnificativ mai puțin costisitori decât firmele mari și era tot ce ne puteam permite.

Când tocmai am început și ne-a generat puțin până la zero, am fost îngroziți să deschidem un card de credit pentru companie, așa că ne-am bazat pe un card de debit. Imens greşeală. În cele din urmă, doi ani, odată am fost capabili, cererea pentru o carte de credit a companiei a fost un schimbător de jocuri. Când a venit timpul să investim în laptopuri noi, cheltuielile companiilor și, eventual, un al treilea site de redesign, având un card de credit pe care l-am putea face și beneficiu a fost o cheie și creșterea companiei noastre a fost cu adevărat dependentă de aceste investiții.

Acum, noi folosim recompensele noastre de credit American Express Blue Business Plus pentru a ne dezvolta afacerea. Este singurul card de credit de mici dimensiuni pentru companiile mici de la un emitent major care oferă Puncte de recompensă 2X pentru primii 50.000 de dolari pentru achizițiile de fiecare zi (fără restricții de categorie), cu 1X MRP ulterior. Cardul are un APR introductiv de 0% pentru achiziții și transferuri de sold timp de 15 luni și a extins puterea de cumpărare peste limita de credit pentru achiziții mai mari.

Angajarea primilor noștri angajați

Așa cum am menționat mai devreme, am adus un director part-time al parteneriatelor de brand. Acest lucru a ajutat compania noastră să crească și, aproximativ un an mai târziu, am adus prima noastră angajare cu normă întreagă - editorul nostru de conducere Allyson Fulcher. Allyson a preluat calendarul nostru și a gestionat cei 20 de scriitori cu jumătate de normă, permițându-ne (din nou) să ne concentrăm mai mult pe creșterea companiei. A însemnat cheltuirea mult mai multor bani - mai ales atunci când am adus beneficii pentru echipă - dar angajarea personalului corect ne-a ajutat să luăm compania la nivelul următor.

Nu ne-am împrăștiat subțire și ne-am putea concentra mai puțin, ceea ce ne-a ajutat să facem mai mult. Un an mai târziu, am adus un manager de mass-media cu normă întreagă (fostul intern) și, la scurt timp, un editor asistent permanent. Cel mai recent, un alt fost intern a venit cu noi part-time - patru zile pe săptămână. Este nebunesc și interesant să credem că a existat un punct în care noi am fost doar niște stagiari foarte part-time, pentru că într-adevăr nu ne putem imagina să facem acest lucru fără echipa noastră.

Suntem atât de încântați să începem anul al șaselea cu o echipă mai mare și câteva idei noi pe care nu putem aștepta să le aducem la îndeplinire. Tu faci ce facem noi. Speranța noastră este că începerea noastră neconvențională vă va inspira să vă urmați inima și să faceți ceea ce vă place! După ce ați luat decizia de a vă începe propria afacere (dacă sunteți acolo acum, felicitări!), Faceți o promisiune pentru dvs. să-i dați totul și să știți că este un drum lung, dar dacă funcționează, merită atât. Înconjurați-vă cu oameni care cred în voi, opriți-vă să vă comparați cu ceilalți și nu uitați niciodată că sunt succese de peste noapteяrarelyLucrul ăsta.

Acest post a fost în parteneriat cu American Express, însă toate opiniile din cadrul acesteia sunt cele ale consiliului de redacție.